Logo icon

Lai vienmēr ir, kur atvilkt elpu!

Kategorija Tūrisms, apkaime: Koknese, Kokneses novads, autors: Kokneses Fonds


Ierīkot jaunas atpūtas zonas, lai apmeklētāju uzturēšanās Likteņdārza teritorijā būtu ērtāka un vienlaikus ainava kļūtu pievilcīgāka.

700€  līdz šim no   700€
700€  /   700€
0 Sekundes atlikušas

700€ (100%)

7 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts bija veiksmīgs un tika finansēts Oktobris 26, 2015
balsot0

Ar tautas palīdzību Kokneses novadā uz salas top mūsu dāvana Latvijai tās simtgadē. Mēs vēlamies turpināt Likteņdārza teritorijas labiekārtošanu, ierīkojot jaunas atpūtas zonas, lai apmeklētāju uzturēšanās dārza teritorijā būtu ērtāka un vienlaikus ainava kļūtu pievilcīgāka.

Jau 2011. gadā, pateicoties mūsu draugiem, tika izveidotas divas t.s. piknika vietas, kur Daugavas krastos vai meža ielokā ir iespēja izbaudīt atpūtas brīžus kopā ar ģimeni un draugiem. Patlaban šīs piknika vietas ir iespējams rezervēt arī pasākumiem. Tajās pieejama malka ugunskuram un piknika tipa ēdiena gatavošanai, ir galds, soli un atkritumu tvertne.

Savukārt 2014. gadā ar SIA “Lāči” atbalstu tika izveidota atpūtas vieta pļavā netālu no informācijas centra, kur ir iespējams atvilkt elpu pēc pārbrauciena, pirms vai pēc Likteņdārza apskates, baudot līdzpaņemtās vai Likteņdārzā uz vietas piedāvātās uzkodas. SIA „Lāči” atpūtas zonas lietošanai nav nepieciešama rezervācija. Tāpat arī dārzā ir izvietoti seši soliņi.

Taču ar to diemžēl ir mazliet par maz. Likteņdārzs kā starptautiskas nozīmes ainavu arhitektūras paraugs ik gadu pulcē aptuveni 60 000 apmeklētājus - gan no Latvijas, gan ārvalstīm. Katru gadu te notiek dažādi sabiedriskie pasākumi - ziedojumu akcija „Top Latvijas Likteņdārzs”, 18. novembra saulrieta vērošana dārza amfiteātrī, kāzas, kristības, koncerti, salidojumi, dzimtu, klasesbiedru un studentu grupu tikšanās, jogas dienas u.c. Ar katru gadu pasākumu un apmeklētāju skaits pieaug, tāpēc ap 22 hektāru lielajā dārza teritorijā nepieciešams ierīkot jaunas atpūtas vietas, lai savu vietiņu atpūtai varētu rast ikviens.

Projekta īstenošanas gaitā plānots izveidot trīs jaunas atpūtas vietas ar solu un atkritumu tvertni. Divas atpūtas zonas paredzētas t.s. vecās šosejas labajā pusē: vienu pirms pagrieziena uz Likteņdārza draugu (ābeļu) aleju un otru pusceļā no alejas līdz jau esošajai atpūtas vietai, kas atrodas ceļa galā pa labi. Trešo atpūtas vietu plānots ierīkot liela, skaista bērza paēnā netālu no Sirdsakmens vietas, kur notiek kāzu ceremonijas. Maziem solīšiem, bet lēnām virzāmies uz priekšu.

Foto no esošajām atpūtas zonām. Image title

Image title

Image title

Image title