Logo icon

Izkrāso Latviju

Kategorija Māksla, apkaime: Riga, Latvia, autors: TraKuM


Krāsojamā grāmata „Izkrāso Latviju” būs unikāli izveidota grāmata, kurā latviešu vērtības tiks atspoguļotas jaunā mūsdienīgā redzējumā.

2,500€  līdz šim no   2,500€
2,500€  /   2,500€
0 Sekundes atlikušas

2,500€ (100%)

95 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts bija veiksmīgs un tika finansēts Septembris 30, 2017
balsot0

Tuvojoties Latvijas īpašajai dzimšanas dienai, ir vēlme uzdāvināt kaut ko paliekošu un vērtīgu.

Krāsojamā grāmata „Izkrāso Latviju” būs unikāli izveidota grāmata, kurā latviešu vērtības tiks atspoguļotas jaunā mūsdienīgā redzējumā.

Mēs aicinām atbalstīt šo projektu, lai kopā taptu latvisks un vērtīgs produkts-krāsojamā grāmata „Izkrāso Latviju”. Grāmatas saturu veidos, dažas no senākajām latviešu vērtībām, piemēram, dzīvnieki, daba un tās norises, šo zīmējumu papildinās kāda no latviešu dainām.

Image title

Projekta komanda sastāv no cilvēkiem, kuri vēlas celt gaismā latviešu dārgumus.

Idejas autori: Kristiāna un Dāvis Rudzīši.

Image title

Projekta sadarbības partneri:

Saiets Trejdeviņi

Image title

Latviskās dzīvesziņas biedrība SAULESRITS

Image title

Mākslinieces:

Image title

Marta Madara Grantiņa

Lasu, rakstu, skatos. Izglītojos NMV J.Rozentāla Mākslas skolā. Pagaidām mākslā visaktīvāk darbojos ar gleznošanu, tomēr mani priecē process, kurā "mēs" sākam atcerēties izmantot arī citas funkcijas mākslai un ka pamazām no tās gleznas raušamies laukā. Augsti vērtēju dažādību, vispusīgu attīstību; tīk ziemas dārzi, kazlēni un karnevālu maskas, kā arī Latvijas klimats un mierpilnība , tādēļ ir patīkami, ka šāds projekts top un ka ir iespēja radīt Latvijas ziemeļu uzplaukšanu, neitrālo, neuzkrītošo dabu un vasaras veltes lappušu formā.

Image title

Kristīne Zemīte

Pabeigusi Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu, stikla izstrādājumu dizaina nodaļu. Brīvajā laikā nodarbojos ar zīmēšanu, gleznošanu, fotografēšanu un nedaudz ar stikla izstrādājumu veidošanu.

Uzskatu, ka ikvienā cilvēkā ir neliela daļa, kas vēlas izpausties radošumā, bet kautrējās vai tam neatliek laika. Tādēļ, manuprāt, šis projekts "Izkrāso Latviju" ir lieliska dāvana gan Latvijas simtgadei, gan latvju tautai. Krāsojot šos zīmējumus, var ne tikai izdaiļot savu mājokli, bet gan aizmirsties krāsās un laikā, tas ir brīdis, kad Tavs prāts atslēdzas un iegrimst tādā kā hipnozes efektā, strādā tikai rokas un acis.

Image title

Sanda Undzēna

Esmu beigusi glezniecības nodaļu Latvijas Mākslas akadēmijā un ikdienā priecājos darbojos dažādos mākslas veidos : glezniecībā, ilustrācijā, interjērā, mākslas pedagoģijā un dažkārt apgleznoju kūkas Klīversalas restorānā.Radošums ikdienā nes daudz prieka, to labi raksturo citāts no A. Gavaldas grāmatas ''35 kg cerības'' : ''Izdevusies diena ir diena, kurā esam kaut ko radījuši pašu spēkiem!''

Projektā „Izkrāso Latviju” tiek celtas gaismā latviešu tautas dziesmas, kas runā par dabas skaistumu, latviešu tradīcijām, dzīves gudrību u.c. vērtībām. Vairāki mākslinieki tās ir ilustrējuši melnbaltos zīmējumos. Un tas ir lieliski, ka ikviens var iesaistīties grāmatas tapšanā, zīmējumus izkrāsojot, un ienesot savas krāsas un noskaņas, tā svinot un priecājoties par Latvijas simtgadi!

Vairāk par Sandas darbiem var redzēt: http://www.sandaundzena.com/

Viens no šī projekta galvenajiem mērķiem ir aktualizēt senās latviešu vērtības, tādējādi veicinot interesi par šīm vērtībām mūsdienās.

Projekta plānotais rezultāts: Krāsojamā grāmata 1000 eksemplāros, kura būs nopērkama Latvijas grāmatnīcās. Vēlamies, lai grāmata ir pieejama grāmatnīcās jau Latvijas 99. dzimšanas dienā.

Grāmatas tapšanai varēs sekot līdzi TraKuM sociālo tīklu lapās: Facebook Twitter Instagram

Līdz ar krāsojamās grāmatas idejas tapšanu ir radīts videomateriāls, kurā var ieraudzīt vairākas tēmas, kas būs attēlotas grāmatā (video skatāms ieraksta sākumā).

LNT ziņu sižets par projektu "Izkrāso Latviju": Skaties šeit

Uzdāvini Latvijai krāsojamo grāmatu!

Kontakti:

pilnigs.trakum@gmail.com rudzite.kristiana@gmail.com

TraKuM

Par TraKuM

Krāsojamā grāmata „Izkrāso Latviju” būs unikāli izveidota grāmata, kurā latviešu vērtības tiks atspoguļotas jaunā mūsdienīgā redzējumā.

Uzdod jautājumu