Logo icon

Improvīzija - improvizācijas vakaru tūre

Kategorija Teātris, apkaime: Valmiera, Latvija, autors: Improvizācijas teātris "MoDrIs"


Valmieras jauno improvizatoru organizēta improvizācijas vakaru un meistarklašu tūre visdažādākajās vietās Latvijā.

80€  līdz šim no   900€
80€  /   900€
0 Sekundes atlikušas

80€ (8%)

5 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts nesasniedza nepieciešamo mērķi 900€ līdz Jūnijs 09, 2021 un tādēļ netika finansēts
balsot20

Īsumā

Image title

Ideja

“Improvīzija” nav tikai atjautīga vārdu spēle – tas ir mūsu redzējums par improvizācijas teātri, par nepieciešamību sadarboties, komunicēt, būt izlēmīgiem un tajā pašā laikā spontāniem. Vēlamies ikvienam radīt prieku un smaidu, piedāvājot bez maksas kvalitatīvi pavadīt vakaru un būt iesaistītiem mākslas tapšanas procesā. Improvizācijas teātris var pastāvēt un darboties tikai ar skatītāju iesaisti – tā ir savstarpējā mijiedarbība starp ierosinājumu sniegšanu un izmantošanu etīdes izveidošanai. Mums, Valmieras jaunajiem māksliniekiem, improvizācija ir dzīvesveids, tāpēc vēlamies šo izjūtu, šo maģisko emocionāli psiholoģiskie stāvokli kaut uz mirkli dāvāt arī citiem. Tūre plānota 2021.gada jūlijā. Improvizācijas vakarus varēs apmeklēt ikviens interesents bez ieejas maksas, pēc esošā plāna tie notiktu:

 • Alūksnes pilsētā;

 • Līvānos;

 • Koknesē;

 • Dobelē;

 • Nīgrandes pagastā;

 • Dundagā;

 • Valmieras pilsētā.

Komanda

Improvizācijas vakaru izbraucienu organizē biedrības “Teātris un izglītība” izveidota radošā grupa, kuras pamatsastāvā ir Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas (VPVĢ) Teātra sporta (TS) pulciņa “MoDrIs” dalībnieki (skolēni, studenti un vienkārši sapņotāji), kuri jau iepriekš ir īstenojuši dažādas ambiciozas idejas, lai veicinātu izpratni par improvizāciju:

 • pēc pašiniciatīvas uzrakstot projektu par skolas bēniņos esošās konferenču zāles izremontēšanu par teātra klasi;

 • izveidojot mācību materiālu "Improvizācijas teātra spēles" ;

 • uzstājoties Valmieras pilsētas svētkos ("Debesmannas stāstu vakars").

Tā nu, guvuši augstu novērtējumu valsts mēroga turnīros un pārliecību par savām spējām, izlēmām doties 7 dienu izbraucienā pa visu Latviju.

"MoDrA" veikumam var sekot sociālajos tīklos "Facebook" un "Instagram"!

Mērķis

Iecere ir pilnveidot vietējo iedzīvotāju izpratni par drāmas daudzveidību, tas ir, improvizācijas teātri. Tiks organizēti improvizācijas vakari, kur nezinātājiem būs iespēja uzzināt, kas tad tas vispār ir, kā arī meistarklases, lai kopīgi padarbotos un dalītos pieredzē ar citu Latvijas pilsētu improvizatoriem.

Aktivitātes

“Improvīzija” ietver gan improvizācijas vakarus (uzstāšanos salīdzinoši mazākās kopienās), gan meistarklases, tiekoties ar vietējiem improvizatoriem. Jāuzsver – gan meistarklases, gan improvizācijas vakari būs pieejami bez jebkādas ieejas maksas. Improvizācijas vakari sastāvēs no:

 • īsās formas etīdēm (skatītājiem sniedzot ierosinājumus, improvizatoriem uz vietas izspēlējot ainu);

 • stāvizrādēm (jaunajiem improvizatoriem daloties pārdomās ar komiskiem dzīves atgadījumiem);

 • muzikāliem priekšnesumiem.

Rezultāts

Noslēdzoties septiņu dienu izbraucienam, tiek paredzēts sekojošs tūres iznākums:

 • 7 uzstāšanās un vismaz 4 meistarklases;

 • Kopējā pasākumu apmeklētība – vismaz 100 cilvēki;

 • izveidoti sociālo tīklu konti, kur ir publicēta informācija par improvizācijas vakariem un kur arī turpmāk tiktu publicēti ieraksti, kas izskaidrotu teātra sporta būtību;

 • papildu improvizācijas vakaram Valmieras pilsētā īstenots arī stāstu vakars, iepazīstinot pilsētas iedzīvotājus ar paveikto un iedvesmojot vietējos jauniešus uzdrīkstēties un būt lēmumu pieņēmējiem.

Šķēršļi

Lai arī cik labi brauciens tiktu izplānots, ir apstākļi, kas var notikt neatkarīgi no mūsu gribas. Piemēram, Covid-19 apkarošanai veikto ierobežojumu dēļ pasākumi varētu būt atļauti tikai ārtelpās (ja vispār tiktu atļauti), kas uzreiz nozīmētu domāt par skaņu tehniku un būt atkarīgiem no laikapstākļiem. Citi ierobežojumi varētu liegt 9 cilvēkiem atrasties vienā mikroautobusā vai pārvietoties ārpus savas apdzīvotās vietas. Bez tam apzināmies – improvizācijas teātris nav plaši zināms drāmas paveids, šaubas par nezināmo varētu veicināt salīdzinoši nelielu apmeklētību.

Un tomēr ir jāsaglabā cerība. Vasarā situācija būs uzlabojusies. Mēs drīkstēsim atkal tikties un pilnvērtīgi komunicēt bez ekrānu starpniecības. Mēs gribēsim kopīgi iepazīt improvizācijas burvību.

Paldies jau iepriekš par ticību jauniešu spējām un improvizācijas teātrim!

Improvizācijas teātris "MoDrIs"

Par Improvizācijas teātris "MoDrIs"

VPVĢ teātra sporta pulciņa "MoDrIs" aktīvākie dalībnieki, kuri vēlas iepazīstināt arī citus ar improvizācijas mākslu.

Uzdod jautājumu