Logo icon

Dokumentālā animācija MANS MĪĻĀKAIS KARŠ

Kategorija Kino un Video, apkaime: Riga, Latvia, autors: Ego Media


Animēts dokumentālais stāsts, pilns sirsnības un godīguma, par pieaugšanu aukstā kara laika apstākļos.

2,382€  līdz šim no   9,600€
2,382€  /   9,600€
11 Dienas atlikušas

2,382€ (24%)

59 ieguldītāji

11 Dienas atlikušas

"Mans mīļākais karš" ir animēts dokumentālais stāsts, pilns sirsnības un godīguma, par pieaugšanu aukstā kara laika apstākļos. Topošā filma ir pirmā pilnmetrāžas dokumentālā animācijas filma Latvijā.

Pieaugšana pati par sevi parasti ir vieni vienīgi jautājumi, taču, kad cilvēka bērnība un skolas gadi sakrīt ar vēsturisko laiku Padomju Savienibas galējos rietumos pagājušā gadsmita otrajā pusē, jautājumi rodas vēl vairāk. Kāpēc mājās runā vienu, bet skolā stāsta pavisam ko citu? Kāpēc veikalā nav sviesta, taču avīzes un televīzija ir pilnas labu ziņu? Un kāpēc nedrīkt piekļūt pie atklātās jūras? Kas te vispār notiek?

Filmas varones Ilzes iekustinātās atmiņas ir kā pirkstu nospiedumi, kas ļaus arī citiem pieskarties laikam, kāds tas bija no 1970-tajiem līdz neatkarības pasludināšanai. Kad emocionālas atmiņas savijas ar ironisku novērojumu, vēsturiskiem faktiem, citu līdzcilvēku stāstiem un dokumentāliem kadriem, auksta vēsture iegūst cilvēcisku un dzīvu izteiksmi.

KAS VĒL JĀPAVEIC

Filmas režisore sāka rakstīt filmas scenāriju pirms deviņiem gadiem. Šobrīd ir palicis pavisam mazs ceļa gabaliņš, kurš filmas veidotājiem jānoiet, taču vajadzīga palīdzība animācijas pabeigšanai, skaņas montāžai un jāiegādājas vēl arī arhīva materiāli ar visām autortiesībām dažādās vietās un valstīs.

KO IEGŪS ATBASLTĪTĀJI

Filmas ziedotājiem būs dažādas pateicības, sākot no atbalstītāja vārda iekļaušanas filmas titros visiem, kas ziedojuši vismaz 10 eiro, līdz īpašam kultūrāli kulināram pasākumam ar režisori lielākajiem atbalstītājiem. Ikviens atbalstītājs varēs būt pārliecināts, ka ar savu ziedojumu ir piedalījies filmas veidošanā,

FILMAS VEIDOTĀJI

Filmu "Mans mīļākais karš" veidojusi "Tritone studio" un mākslinieki un animatori Sveins Nīhuss (Svein Nyhus), Krišjānis Ābols, Kerija Arne, Toms Burāns, Laima Puntule, Harijs Grundmanis, Arnis Zemītis, Nils Hammers. Mūziku filmai komponējis Kārlis Auzāns.

Studija "Ego Media" jau iepriekš veiksmīgi sadarbojusies ar režisori Ilzi Burkovsku-Jakobsenu — 2008. gada uz ekrāniem nonāca dokumentālā filma "Bekons, sviests un mana mamma". Darbs tika novērtēts kā labākā īsmetrāžas dokumentālā filma Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps, labākā Norvēģijas TV dokumentālā filma, un tā piedalījās Amsterdamas starptautiskajā dokumentālo filmu festivālā. Filmu var noskatīties portālā filmas.lv: https://www.filmas.lv/movie/2980/ "Bekons, sviests un mana mamma"

KAD VARĒS REDZĒT FILMU?

Ja tiks savākts nepieciešamais atbalsts, filma tiks pilnībā pabeigta līdz šī gada beigām, un uz lielajiem ekrāniem to varēs redzēt nākamā gada pavasarī.

FILMAS REŽISORE ILZE BURKOVSKA-JAKOBSENA:
FILMAS ANIMATORI:
FILMAS KOMPONISTS KĀRLIS AUZĀNS:

Ilga Leimane, "Suitu sievu" mākslinieciskā vadītāja par to, kāpēc atbalstīt filmu: SIŽETS LTV KULTŪRAS ZIŅĀS: https://replay.lsm.lv/lv/ieraksts/ltv/168986/aicina-ziedot-filmas-pabeigsanai?fbclid=IwAR0fVRi3eaUnU_r6rRVIp8WiCOmXJJTjfXn8AQXHEcx1J_bNm-vsrVaDBCg

ATTĒLI Image title Image title Image title Image title Image title Image title

Ego Media

Par Ego Media

Producentu kompānijai EGO MEDIA dibināta 2005. gadā un tai ir liela pieredze latviešu un ārzemju filmu producēšanā un ražošanā.

Uzdod jautājumu