Logo icon

Ābolis

Kategorija Kulinārija, apkaime: Gaisma, Vecumnieki Municipality, autors: Kārlis Ulmanis


Man ir sapnis dzīvot laukos un ražot pārtiku. Iesākumā no vecā ābeļdārza. Lai to īstenotu, vajag rīkus - spiedi un smalcinātāju.

1,168€  līdz šim no   1,065€
1,168€  /   1,065€
0 Sekundes atlikušas

1,168€ (109%)

60 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts bija veiksmīgs un tika finansēts Augusts 28, 2015
balsot0

Man un sievai jau sen ir sapnis dzīvot laukos. Kā jau daudzus sapņus - atliekam uz tālāku nākotni, gaidot, kad pienāks īstais brīdis, lai to realizētu. Beidzot šo tradīciju gribam lauzt un īstenot tagad. Pirms diviem gadiem ieguvu savā īpašumā lauku mājas «Kalnzemnieki». Tajā brīdī nodomājām, ka pēc kādiem 5/10 gadiem tur dzīvosim. Cik pieredze rāda - piecgades plāni mēdz mūžīgi palikt «pēc pieciem gadiem kaut kad». Bet kapēc gaidīt tik ilgi, ja dzīvojam tagad? Tapēc mums ir ideja - dzīvot šodien. Pārvākšanās procedūra jau notiek.

Tikmēr mūsu lauku mājai blakus ir vecs ābeļdārzs 2h un 8h platībā. Uz to metam acis. Tas pieder gatera saimniekam un netiek apsaimniekots. Mēs esam ieinteresēti to saglabāt. Un vēl vairāk - izmantot un kopt to, lai būtu ne tikai ainavisks labums, bet arī gardi kārumi.

Jau šogad eksperimentējām ar sidra darināšanu, bet līdz tam vēl jātiek, lai oficiāli to īstenotu. Tāpēc iesākumā gribam piedāvāt svaigi spiestas ābolu sulas. Arī biezeņus ar dažādiem citiem augļiem un dārzeņiem. Piemēram, mārrutkiem. Ābeļdārzu kopt gribam, ņemot par pamatu biodinamiskas un bioloģiskas saimniekošanas metodes.

Lai īstenotu šo ieceri, ir vajadzīgs pamats, pa kuru ieskrieties. Šoreiz labs pamats, lai sāktu, būtu suluspiede un smalcinātājs. Tapēc - ja Tev ir iespēja un patīk mūsu ideja - aicinam pieliet savu «betonu» mūsu pamatam, lai mēs lidotu!

Atblastot mūsu projektu, jūs palīdzēsiet izveidot Ulmaņu ģimenei vienu ienākumu avotu no lauksaimniecības. + Pēc veiksmīgas projektu realizācijas nodrošināsiet gabaldarbus vietējiem iedzīvotājiem.

Ja tiks savākta lielāka summa - atlikušie līdzekļi tiks investēti stikla pudeļu iegādei, korķu iegādei, etiķešu materiāliem - papīram, drukāšanai un striķītim, kā arī pārvietojamā galda iegādei, lai varētu piedalīties ar sulas tirgošanos tirdziņos un citām lietām, kas attīstīs projekta Ābolītis ieceres.

Sīkāk par to kur šī summa tiks tērēta un kā plānots to atgūt, skatīt sadaļu - Tāme.

Ieskatam arī bildes no šī gada gaidāmajiem āboliem un aizgājušā gada sadarītā.

Sapildīts sidrs pudelē

Image title

Fonā ābeļdārzs šī gada aprīlī

Image title

Šī gada gaidāmā ābolu raža

Image title

Pagājušā gada salasītie āboli ceļo uz sulu spiedi

Image title

Hanneke palīdz lasīt ābolus

Image title

Tiek filtrēts sidrs

Image title

Ābeļdārza pļaušana un ābolu lasīšana

Image title

Kārlis Ulmanis

Par Kārlis Ulmanis

Esmu dizainers, filozofs un sapņotājs ar neoficiālu sievu un diviem bērniem.

Uzdod jautājumu